Nowoczesna architektura : Paromlin Baths / NFO

Dzięki uprzejmości NFO Chorwaccy architekci NFO udostępnili nam swój pierwszy projekt nagród dla międzynarodowego konkursu na lokalizację starej huty w Zagrzebiu w Chorwacji.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
W roku 2010 magazyn Oris sponsorowany przez DuPont Ltd otworzył publiczny, międzynarodowy konkurs badawczy.
Zmieniając twarz.
mając na celu znalezienie nowych wizji lokalizacji starego młyna parowego.
Paromlin.
w Zagrzebiu, który jest historycznie jednym z tych stron, które są przeciwne jakimkolwiek rozwiązaniom.
Dzięki uprzejmości NFO Jego lokalizacja i miejsce w pamięci Zagrzebia czyni ten kompleks jednym z najważniejszych zabytków architektury przemysłowej w Zagrzebiu.
Został zbudowany od 1906 roku.
1908, znajduje się na wolnej działce na południe od linii kolejowej, która dziś jest ściśnięta między salą koncertową City a głównym dworcem kolejowym.
Podczas wszystkich zmian historycznych, politycznych i własnościowych budynek Paromlin funkcjonował jako budynek przemysłowy do lat 80.
XX wieku, kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze koncepcje nowych treści właściwych dla jego lokalizacji (Muzeum Techniki, Galeria, Muzeum Sztuki Współczesnej itp.
) Jednak po pożarze w 1988 r.
Kwestia bezpieczeństwa budynków została otwarta, a Paromlin stał się miejscem spekulacji potencjalnych inwestorów, którzy chcieli zniszczyć stary młyn ze względu na lokalizację w centrum miasta.
Dzięki uprzejmości NFO Celem konkursu było racjonalne zrozumienie, podkreślenie złożoności materialnej rzeczywistości, która zawiera wiele aspektów niematerialnych (subiektywne, psychologiczne, a nawet podświadome), aby odzyskać utracone poczucie przestrzeni.
Pierwsza nagroda została wygrana przez młode biuro NFO z Zagrzebia oferujące publiczną łaźnię wewnątrz starych murów.
Ważne budynki są zachowywane, podczas gdy mniej ważne są usuwane, tworząc w ten sposób przestrzeń wewnątrz kompleksu, która odwraca początkowe usposobienie miejskie, tworząc nowy, intymny kwadrat, do którego dostęp uzyskuje się z zewnątrz bezładnie.
Na placu pojawiają się heterogeniczne treści (restauracje i sklepy, wydarzenia kulturalne) i główny motyw nowego Paromlin.
kąpiel publiczna miasta.
Pewne elementy kompleksu otrzymują nowe funkcje: główne wejście do kompleksu pływackiego rozwiązuje się jako wspomnienie odpływu ziarna ., wielki silos staje się pojemnikiem energii słonecznej, a turbina wiatrowa na starym kominie staje się treścią reklamową, która tworzy nowe Paromlin widoczny z dużej alei na południu i starej części Zagrzebia na północy.
Brak takich treści na szerszym obszarze sprawia, że program ten jest interesujący dla mieszkańców, ale także jako nowa atrakcja dla turystów ze względu na specyficzne elementy projektu i bardzo częste położenie w mieście.
Dzięki uprzejmości NFO Architects: NFO Lokalizacja: Zagrzeb, Chorwacja Zespół projektantów: Kata Marunica, Nenad Ravni.
Inwestor: magazyn Oris + obszar projektowy DuPont Ltd: 9 303 m2 Rok budowy: elewacje / sekcje 2010
[patrz też: olx żnin, olx olecko, sitech polkowice ]

Powiązane tematy z artykułem: olx olecko olx żnin sitech polkowice