Architektura 21szego wieku : UNO Elementary School / JGMA (moreno architects)

Dzięki uprzejmości JGMA Nowo utworzona, z siedzibą w Chicago, JGMA (moreno architects) została wyróżniona na stanowisku architekta projektowego w pierwszej szkole w United States Neighborhood Organization w Chicago w stanie Illinois.
Dodatkowe renderingi i krótki opis architektów po przerwie.
Nowa szkoła podstawowa UNO dzięki uprzejmości JGMA Organizacja United Neighborhood Organisation (UNO) rozpoczyna plan generalny, który obejmie piłkę nożną i koncepcję piłki nożnej jako związku pomiędzy społecznością, rodziną, edukacją, zdrowiem i żywieniem jako katalizatorem tego planu głównego .
Pierwszym projektem tego planu będzie Nowa Szkoła Podstawowa UNO.
Szkoła nada ton przyszłemu rozwojowi i została zaprojektowana, aby inspirować rozwój w tym obszarze.
UNO zorganizowało szeroko nagłośniony konkurs latem 2010 r., Aby zaprojektować swój pierwszy projekt.
Szkoła i JGMA (moreno architects) został wybrany jako architekt projektu.
Projekt koncepcyjny podkreśla związek między gruntami, społecznością i edukacją.
Komponenty programistyczne obejmują sale lekcyjne, salę gimnastyczną, salę wielofunkcyjną, tereny treningowe / do ćwiczeń, ogród na dachu, teatry do nauki na świeżym powietrzu i na powietrzu, ogród zoologiczny i boisko do piłki nożnej.
Plan został zorganizowany w taki sposób, aby uczniowie zawsze odczuwali związek między wnętrzem (środowisko uczenia się) a otoczeniem (społecznością).
Wszystkie korytarze są umieszczone wzdłuż ścian zewnętrznych i nie istnieją wewnętrzne korytarze.
Wzmacnia to połączenie między wnętrzem i na zewnątrz.
Przestrzenie programowe są rozmieszczone w taki sposób, że istnieje ciągłość między stroną, programami zewnętrznymi, przestrzeniami wewnętrznymi i planem głównym UNO.
Budynek wydaje się wyrastać z ziemi, gdzie programy takie jak teatry uczenia się i boiska do piłki nożnej stanowią o dziedzińcu.
Ponieważ ruchy budynków idą w górę, programy takie jak sale lekcyjne i nauczyciele stanowią ramy środkowej części planu.
Plan kończy się wtedy centrum społecznościowym, które kształtuje widoki miasta, inspirując studentów i sąsiednich mieszkańców do osiągnięcia ich potencjału.
Stwarza to ruch w planie, który zapewnia różnorodność skal i doświadczeń przestrzennych dla uczniów i społeczności.
Projekt został zaprojektowany z myślą o srebrnym certyfikacie LEED.
Dzięki uprzejmości JGMA Architekci: JGMA (moreno architects) Lokalizacja: Chicago, Illinois Właściciel: United Neighborhood Organisation (UNO) Zespół projektowy: Juan Gabriel Moreno, Cosmin Vrajitoru, John Rausch, David Ruffing, Linda Chavez Projektant konstrukcji / Structural: Ghafari Electrical & Mechanical Konsultant: Primera Landscape Architect: Terry Guen Associates Obszar projektu: 62.000 sf Renderings: Dzięki uprzejmości JGMA Dzięki uprzejmości JGMA
[hasła pokrewne: wiersze po angielsku dla dzieci, grunt pod płytki, szambo plastikowe ]

Powiązane tematy z artykułem: grunt pod płytki szambo plastikowe wiersze po angielsku dla dzieci