Architektura i nowoczesne budownictwo – Anonimowy dobroczyńca ratuje dom Davida i Gladys Wright

Święta Bożego Narodzenia przybyły wcześniej dla międzynarodowej społeczności architektów i konserwatorów, ponieważ anonimowy dobroczyńca uratował zagrożony dom Davida i Gladys Wright w Phoenix w Arizonie.
Kulminując sześciomiesięczną sagę, Frank Lloyd Wright Building Conservancy z dumą ogłasza, że ułatwiło zakup tej historycznej nieruchomości poprzez spółkę LLC należącą do anonimowego dobroczyńcy.
Transakcja została zamknięta dzisiaj, 20 grudnia i nie jest już zagrożeniem wyburzeń.
Dom Wrighta zostanie przeniesiony w ręce organizacji non-profit z Arizony odpowiedzialnej za przywrócenie, utrzymanie i eksploatację obiektu.
Zmiana własności gwarantuje, że dom przetrwa i zostanie zachowany.
Oczekuje się, że status Landmark wkrótce nastąpi.
Więcej informacji na temat domu Davida Wrighta po przerwie.
Dom z połowy XX wieku został pierwotnie zaprojektowany i zbudowany przez Franka Lloyda Wrighta dla jego syna Davida i jego żony, Gladys.
Jest to jedyna rezydencja światowej sławy architekta, która wykorzystuje okrągły plan spiralny podobny do Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, którego budowa nastąpiła po sześciu latach.
Kilku historyków architektury i krytyków architektury uważa, że jest to integralna część historii nowoczesnej architektury i dziedzictwa architektonicznego Phoenix, ponieważ jest to jeden z najważniejszych budynków Wright.
.
Scott Jarson Sprawdź nasz poprzedni zasięg, aby uzyskać więcej informacji i zdjęć.
.
Scott Jarson
[więcej w: badania geotechniczne, olx bielsko biała, instalbud żywiec ]

Powiązane tematy z artykułem: badania geotechniczne instalbud żywiec olx bielsko biała