Architektura i nowoczesne budownictwo – City Soccer Stadium Lapad / NFO

Dzięki uprzejmości NFO Chorwackich architektów NFO udostępnił nam swoją trzecią propozycję konkursu na zaprojektowanie nowego stadionu piłkarskiego w Dubrowniku w Chorwacji.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
W roku 2009 miasto Dubrownik otworzyło publiczną konkurencję dla nowego stadionu miejskiego Lapad w Dubrowniku z mieszkaniem.
treści komercyjne w strefie kontaktu stadionu.
Dzięki uprzejmości NFO Obecny stadion znajduje się w większym mieście Dubrownika na obszarze Lapad i nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących gry w piłkę nożną zgodnie z międzynarodowymi przepisami.
Podjęto decyzję o otwarciu publicznego konkursu na nowy stadion miejski na istniejącej lokalizacji ze względu na tradycję sportu w regionie i potencjał istniejącej infrastruktury w celu rewitalizacji istniejącej witryny.
Zainteresowanie Dubrownika przedefiniowało tę część miasta, tworząc nową publiczną treść.
Strefa kontaktu zawiera interesujące przykłady nowoczesnej urbanistyki z ubiegłego wieku i generycznych domów rodzinnych.
Celem konkursu było określenie granic przestrzeni publicznej, z uwzględnieniem przepisów dotyczących nieruchomości oraz ustalenie funkcjonalnych i formalnych powiązań między jakością istniejących budynków mieszkalnych a nowym wielofunkcyjnym stadionem.
Dzięki uprzejmości NFO Planowana budowa nowego stadionu zapewnia pojemność około 5000 widzów.
Młode biuro architektoniczne NFO z Zagrzebia zdobyło trzecią nagrodę (pierwsza nagroda nigdy nie została przyznana).
W istniejącej sytuacji urbanistycznej wprowadzenie okręgu pogodziło różne typologie otaczające fabułę, tworząc różne warunki na zewnątrz i do wewnątrz.
Koło dostosowało swoją początkową formę do granic działki i topografii.
Główny plac dostępowy znajduje się po południowej stronie kompleksu, utworzony przez podniesienie objętości okręgu tworzącego zadaszony teren z dostępem do stadionu i treści komercyjnych.
Poziomy podziemne są wypełnione treściami komercyjnymi, natomiast w obszarach nad wejściem znajdują się obiekty gastronomiczne i przedstawicielstwa z widokiem na boisko.
Dzięki uprzejmości NFO Spaces dla sportowców i urzędników umieszczane są pod zachodnim stoiskiem.
Zarządzanie znajduje się w północnej części stadionu wraz z częścią przestrzeni dla mediów.
Techniki, obiekty i pomieszczenia klubowe do utrzymania stadionu znajdują się pod północnymi trybunami z widokiem na ogród.
Wymagane mieszkania są zaprojektowane jako system galerii, który wychodzi na wewnętrzny dziedziniec stadionu, podczas gdy wszystkie główne pomieszczenia patrzą na zewnątrz.
Galerie są zagłębione w stosunku do obszarów mieszkalnych i tym samym zapewniają podwójną orientację każdego mieszkania.
Pod całą powierzchnią boiska do piłki nożnej znajduje się publiczny garaż z oddzielnym wejściem dla sportowców, użytkowników i mieszkańców.
Architekci: NFO Lokalizacja: Dubrownik, Chorwacja Projekt zespołu: Kata Marunica, Nenad Ravni.
Klient: Miasto Dubrownik Obszar projektu: 34 200 m.
Rok projektu: 2009 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości planu parteru NFO
[podobne: żeliwo szare, olx olecko, postacie mortal kombat ]

Powiązane tematy z artykułem: olx olecko postacie mortal kombat żeliwo szare