Architektura i nowoczesne budownictwo – Rzeka Bronx Greenway River House / Kiss + Cathcart Architects

Dzięki uprzejmości Kiss + Cathcart Architects W 2007 roku Kiss + Cathcart Architects zostali wyróżnieni nagrodą New York City Design Commission Award dla River House, która ma znajdować się na rzece Bronx na ostatnim odcinku tuż przed opróżnieniem East River i być obsługiwane przez Przymierze Bronx River w imieniu miasta.
Dom Rzeki został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju jako najwyższym priorytecie, opracowanym jako żywy element parku.
Więcej informacji na temat Boat House w Bronx po przerwie.
Budynek wykorzystuje rozległy system technologii czystej energii i szczyci się swoją otwartością na zachowanie roślinności i rodzimego życia roślinnego z zielonym ekranem, który składa się z metalowego ogrodzenia z siatki z rozległym pokryciem winorośli i roślin oraz zapewnia schronienie dla ptaków i owadów.
Cechy krajobrazu otaczające strukturę 7000 stóp kwadratowych pozwalają na dwie główne przestrzenie publiczne, które mają stać się centralnym aspektem budowy.
Administracyjno-biurowa część struktury, która będzie pomieścić sojusz Bronx River oraz dom łodzi, w którym będzie przechowywanych około 30 kajaków i 9 kajaków, jest wysoko wydajną strukturą produkcji energii odnawialnej.
Dzięki uprzejmości architektów Kiss + Cathcart, River House wyprodukuje 56 000 kWh energii odnawialnej z samych monokrystalicznych paneli słonecznych montowanych na dachu.
W budynku zainstalowana jest również pompa ciepła wykorzystująca źródła naziemne oraz sztuczne oświetlenie za pomocą fluorescencyjnych żarówek, które wykorzystują czujniki światła dziennego do monitorowania odpadów.
Razem przyczyniają się do osiągnięcia zerowego docelowego poziomu energii w domu łodzi z Bronx River.
Struktura będzie również produkować nadwyżkę produkcji energii odnawialnej, zmniejszając potrzebę kondycjonowania temperatury za pomocą dedykowanego zielonego ekranu, który obniży temperaturę nawet o 15 stopni.
Konstrukcja pozwoli także zaoszczędzić 190 000 litrów wody rocznie dzięki zbiorze wody deszczowej, która zbierze się z dachu i będzie używana do spłukiwania toalet, mycia kajaków i nawadniania zielonego ekranu.
River House znajduje się na zaniedbanym odcinku rzeki Bronx i jest częścią starań Nowego Jorku i Przymierza Bronx River o reaktywację tej części rzeki z ekologicznie łagodną architekturą.
Dzięki uprzejmości Kiss + Cathcart Architekci Architekci: Kiss + Cathcart, Architekci Lokalizacja: Bronx, NY Klient: NYC Departament Parków i Rekreacji Zespół: AG Consulting Engineering, Robert Silman Associates, Starr Whitehouse, Langan Engineering & Environmental Services, Community Environmental Center, The Gala Institute, Stan Deutsch Associates Awards: 2007 New York City Design Commission Award, LEED Platinum Oczekiwany koszt: 9 000 000 $ Rozmiar: 7 000 stóp kwadratowych
[hasła pokrewne: wanna dla dwojga, styropian yetico, olx olecko ]

Powiązane tematy z artykułem: olx olecko styropian yetico wanna dla dwojga