Architektura i nowoczesne budownictwo – Zgłoszenie do konkursu rozstrzygającego / FAS (t)

Dzięki uprzejmości FAS (t) Ten wpis o udziale w rosyjskim porozumieniu FAS (t) koncentruje się na języku ojczystym tradycyjnej rosyjskiej architektury.
Pięć brył budynków nawiązuje do rosyjskiej tradycji budowlanej, wyróżniając się wyróżniającymi się profilami, które wyróżniają się na tle nieba.
Ponadto wszystkie mają wewnętrzną organizację i wzajemne relacje, które zapewniają rozkwit wydarzeń społecznych na poziomie gruntu, a także aspekt rosyjskich strategii projektowych.
Więcej o tym projekcie powraca po przerwie.
Pięć budynków mieszkalnych zajmuje 75 × 125 metrów, które są utrzymywane spójnie przez zespół, który biegnie wzdłuż całego bloku, wiążąc kompleks razem.
Poziom gruntu dzieli się na dwie platformy, jedną dolną, a drugą wyżej.
Niższa platforma jest zarezerwowana dla parkowania samochodów i rowerów oraz obejmuje urządzenia techniczne i różne inne infrastruktury.
Górny poziom jest przydzielany wewnętrznym podwórkom między budynkami.
Dzięki uprzejmości FAS (t) Przestrzenie mieszkalne są zorganizowane wzdłuż długiej krawędzi bloku, tworząc dwa rodzaje rekreacyjnych pomieszczeń socjalnych dla mieszkańców: duży wewnętrzny dziedziniec, który biegnie przez środek bloku i małe intymne przestrzenie pomiędzy mieszkaniami objętości budynku.
Większa z wewnętrznych jardów jest zarezerwowana dla publicznego placu z placami zabaw.
Ta przestrzeń jest dostępna dla wszystkich lokatorów bloku.
Mniejsze dziedzińce, które mieszczą się pomiędzy blokami mieszkalnymi, są zarezerwowane tylko dla mieszkańców sąsiednich budynków, zapewniając w ten sposób zachowanie intymności przestrzeni.
Te wewnętrzne korty umożliwiają sadzenie krzewów owocowych i drzew.
Tworzą także werandy i podwyższone enfile, które są przeznaczone na rozrywkę i zajęcia.
Dzięki uprzejmości FAS (t) Ceglane boazerie na fasady budynków mieszkalnych oparte są na modulacji otworów o średnicy jednego metra na mola, a także konstrukcji szkieletowej z betonu zbrojonego monolitem z rdzeniem windy, który zapewnia maksymalną elastyczność w projektowaniu poszczególne mieszkania o różnych układach.
Dzięki uprzejmości FAS (t)
[hasła pokrewne: wiersze po angielsku dla dzieci, sitech polkowice, iwona ignaczak ]

Powiązane tematy z artykułem: iwona ignaczak sitech polkowice wiersze po angielsku dla dzieci