Architektura: Język architektury na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven: Odkrywanie pracy Rudolfa Olgiati

O Rudolphie Olgiati za pośrednictwem Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven, dzięki uprzejmości Jana Scheidera Delikatnie wykonane modele dwunastu studentów na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven będą cechą wystawy o Rudolfie Olgiati, zatytułowanej Die Sprache der Architektur (język architekta).
Oligiati był szwajcarskim architektem z połowy XX wieku, którego twórczość została przypisana ruchowi New Objectivist Movement.
Jego praca, która w dużej mierze dotyczyła domów jednorodzinnych, wprowadziła modernistyczną estetykę do tradycji górskich Gryzonii we wschodniej Szwajcarii.
Więcej o tym eksponacie po przerwie.
Oligiati jest ceniony za swoją zdolność do uhonorowania tradycji architektury Grison, przynosząc uniwersalność konstrukcji i nowoczesnej konstrukcji do zjednoczonej estetyki.
Projekty te odzwierciedlają wrażliwość na wartości formalne i ideologiczne tradycyjnej architektury.
Modele przedstawione przez studentów Uniwersytetu w Eindhoven są zbudowane z białej gliny, drewna i łupków i przywołują język architektoniczny projektów Oligiati.
O Rudolphie Olgiati przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven Projekt kierowany przez dyrektora studia Jana Scheversa został zainspirowany rozmową z architektem Peterem Märkli na temat języka architektonicznego.
Pracownia badawcza przeprowadziła analizę pracy Olgiatiego we wsi Flims w Szwajcarii, gdzie znajduje się wiele jego budynków.
Studia dały studentom praktyczną wiedzę na temat narzędzi architektonicznych, które zostały później wykorzystane w projektowaniu domu wakacyjnego, przy użyciu języka podziwianego architekta i ponownego zastosowania go do współczesnego projektu.
O Rudolph Olgiati przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven, dzięki uprzejmości Jana Scheversa Wystawa rozpoczęła się 27 listopada wykładami i dyskusjami.
Project Credits: Jan Schevers, Studio Tutor Uczestniczący Studenci: Mark Gijsbers Burak Gul Tom Haagen Christian Hazeleger Christopher Ho Bas Jansen Ilse Kampers Jorrit Klaver Sam de Koning Luuk de Rouw Loes Smeets Willemke Snijders
[więcej w: wanna dla dwojga, iwona ignaczak, żeliwo szare ]

Powiązane tematy z artykułem: iwona ignaczak wanna dla dwojga żeliwo szare