Budownictwo i architektura : Nowe zdjęcia do Biblioteki firmy Mecanoo w Birmingham

Dzięki uprzejmości firmy Mecanoo Wraz z nadejściem pierwszej rocznicy rozpoczęcia prac budowlanych w Bibliotece Birmingham, nowe obrazy projektowe udostępnione dzisiaj oferują pierwsze spojrzenie w budynku.
Teraz, gdy główne rdzenie budynku są już na miejscu, a konstrukcje niższych kondygnacji zaczynają nabierać kształtu, obrazy, wykonane przez architektów Mecanoo, dostarczają członkom społeczeństwa podglądu tego, czego można się spodziewać, gdy biblioteka otworzy swoje drzwi w 2013 r.
Więcej zdjęć i informacji prasowych po przerwie.
Dwa nowe obrazy przedstawiają koncepcję nowego amfiteatru plenerowego na Placu Stulecia, a także pierwsze spojrzenie na środkową rotundę wewnątrz biblioteki.
Dzięki uprzejmości firmy Mecanoo Działającej jako główny punkt centralny budynku, centralna rotunda ma zapierającą dech w piersiach ścianę książek na kilku piętrach, a obraz przedstawia ulepszone środowisko z przyjazną dla użytkownika zasadą.
Szerokie przenośniki i schody ruchome zapewniają połączenia między piętrami, a przestronne pomieszczenia ogólnodostępne są zalane naturalnym światłem.
W międzyczasie amfiteatr na otwartym powietrzu zapowiada się bardzo popularną cechą nowego budynku.
Dostępny z sekcji muzyki i dzieci Biblioteki Birmingham, amfiteatr zapewni idealną przestrzeń do wykonywania pleneru i aktywności, które można oglądać z obserwatorów na powyższym Placu Stulecia.
Biblioteka w Birmingham będzie ważnym nowym miejscem kulturalnym, przepisując książkę na publiczne biblioteki XXI wieku.
Zostanie otwarty w 2013 roku.
Dzięki uprzejmości Mecanoo Zaprojektowany przez międzynarodowych architektów Mecanoo, Biblioteka Birmingham będzie znajdować się na placu Stulecia.
Budynek składa się z przestronnego wejścia i przedpokoju z antresolą, niższego poziomu terenu z wewnętrznymi tarasami, czterech dalszych poziomów publicznych i dwóch zewnętrznych tarasów ogrodowych,.
Złotej skrzynki.
bezpiecznego przechowywania archiwów na dwóch poziomach, zapewnienie biur personelu i zakładu usługowego na dalszych dwóch poziomach i na samym szczycie budynku funkcja rotundy mieszcząca pokój pamięci Szekspira.
W sumie obiekty są rozłożone na 10 poziomach o różnej wielkości i zastosowaniu.
Nowa biblioteka będzie fizycznie połączona z Birmingham Repertory Theatre (The REP), a obie organizacje będą współpracować, łącząc słowo pisane i mówione poprzez dramat, poezję i performance.
Biblioteka w Birmingham będzie stanowić wizytówkę najważniejszych w skali kraju zbiorów archiwów, fotografii i rzadkich książek.
Nowe obiekty, w tym najnowocześniejsza przestrzeń galerii, po raz pierwszy otworzą publiczny dostęp do zbiorów.
Będzie także siedzibą mediateki BFI, zapewniającej bezpłatny dostęp do Filmoteki Narodowej.
Inne udogodnienia obejmują nowe studio teatralne na 300 osób, amfiteatr na świeżym powietrzu i inne nieformalne sale koncertowe, studio nagraniowe i wydzielone miejsca dla dzieci i młodzieży.
Korzystając z nowych technologii, wszyscy od Birmingham po Pekin, Bangalore i nie tylko będą mieli dostęp do zasobów światowej klasy Biblioteki Birmingham.
Każdego roku oczekuje się ponad trzech milionów odwiedzających, a miliony więcej w Internecie.
Dzięki uprzejmości Mecanoo Opisany przez architekta Francine Houben jako pałac ludowy , Biblioteka Birmingham będzie bardzo dostępna i przyjazna rodzinom.
Zapewni doskonałe usługi dzięki współpracy między biblioteką, REP, partnerami i społecznościami.
Zapewni dynamiczną mieszankę wydarzeń, działań i wyników wraz z wybitnymi zasobami, wystawami i dostępem do eksperckiej pomocy w nauce, informacji i kulturze.
Jako centrum doskonałości w zakresie umiejętności czytania i pisania, badań, nauki, rozwoju umiejętności, przedsiębiorczości, ekspresji twórczej, informacji o zdrowiu i wielu innych, Biblioteka w Birmingham zmieni ludzkie życie.
[przypisy: wanna dla dwojga, iwona ignaczak, sitech polkowice ]

Powiązane tematy z artykułem: iwona ignaczak sitech polkowice wanna dla dwojga