Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja konkursowa Portu Kaohsiung / Asymptote Architecture i Artech Architekci

Asymptote Architecture Asymptote Architecture i Artech Architects zostały nagrodzone blisko drugim miejscem w projekcie Kaohsiung Marine Gateway.
Projekt proponuje 200-metrową strukturę usytuowaną pomiędzy dwoma 14-piętrowymi wieżami zlokalizowanymi w nowo powstałych granicach portowych.
We wniosku wzywa się do podjęcia nowej miejskiej interwencji na nabrzeżu miast, łączącej aspekty kulturalne i handlowe z funkcjami terminalu portowego, w których budynek ma powstać.
Przestrzeń technologiczna i architektura budynków ma być uderzającym i eleganckim dodatkiem do szybko zmieniającego się miasta Kaohsiung i działać jako katalizator unikalnego i trwałego rozwoju miast w nadchodzących latach i dziesięcioleciach.
Dalszy opis i rendering propozycji Asymptote Architecture i Artech Architekci po przerwie.
Aby uzyskać zwycięską propozycję Reiser + Umemoto, kliknij tutaj.
Architekci: Asymptote Architecture and Artech Architects Lokalizacja: Kaohsiung, Taiwan Zespół projektowy: Asymptote Architecture.
Hani Rashid & Lise Anne Couture, Artech Architekci.
Kris Yao Structural Engineering: Knippers Helbig Inżynieria środowiska: Transsolar Cruise Consultant: Parsons Brinckerhoff Fire, Electrical & Plumbing: Heng Kai Traffic Engineering: Everest Project Area: 40 000 m2 Klient: Kaohsiung Harbour Bureau: Kaohsiung Port Terminal 2010 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Asymptote Architecture Projekt Asymptote dla nowego terminalu do bramy morskiej Kaohsiung proponuje potężny wizualnie i wysoce wydajny transport i obiekt publiczny, który łączy serce Kaohsiung z imponującym nabrzeżem miasta.
Terminal Morski Kaohsiung zaprojektowany przez Asymptote ma na celu ożywienie i aktywizację miasta Kaohsiung na nabrzeżu, ale w żywych, otwartych przestrzeniach publicznych i obiektach, które razem dostarczają miastu potężnego i elektrycznego doświadczenia 24 godziny na dobę.
Nowy Terminal Morskiej Bramy Kaohsiung stałby się główną bramą morską zarówno do miasta Kaohsiung, jak i całego Tajwanu.
.
Architektura asymptoty Nowy terminal Morski Terminal Kaohsiung został zaprojektowany jako nowa nowoczesna wymiana transportowa, miejsce docelowe zarówno dla publicznych, jak i prywatnych obiektów handlowych, w tym przestrzeni wystawowych i wystawowych dla mieszkańców Kaohsiung, jak również dla gości krajowych i międzynarodowych.
Projekt przekształca witrynę z jej przemysłowych korzeni w dynamiczne centrum miejskie, nowy terminal jest świętem międzynarodowych podróży, a także lokalnej kultury i rekreacji.
GLOBALNA GATEWAY.
Asymptote Architecture Asymptote – projekt nowego terminalu do bram morskich Kaohsiung to współczesny i dynamiczny architektoniczny wyraz witalności i życia miasta.
Kluczowym elementem tego obiektu portowego jest podwyższony budynek terminalu, który mieści główne elementy programowe związane z podróżami pasażerów.
Ta potężna, a jednocześnie elegancka konstrukcja jest podtrzymywana i otoczona dwoma flankowymi dynamicznymi wieżami, które razem tworzą nową bramę dla Kaohsiung.
Związek pomiędzy podwyższoną strukturą terminalu statków wycieczkowych i dwoma towarzyszącymi biurowcami łączy otwarty plac, wyodrębniona, ale ciągła przestrzeń publiczna usytuowana na samym skrzyżowaniu ścieżek cyrkulacyjnych, które przyciągają miejską przestrzeń Kaohsiung do serca projektu i woda z powrotem w kierunku miasta.
Ścieżki te stanowią skuteczny środek obiegu przez stronę i nabrzeże, a także obywatelski dostęp do wielu ważnych publicznych przestrzeni i programów.
Takie połączenie dostępu publicznego i prywatnego, jak również programowania, tworzy ożywioną sferę publiczną, zapewniając pasażerom wyjątkowe wrażenia.
Morski terminal bramy Kaohsiung jest nie tylko dobrze funkcjonującym portem, ale także atrakcyjnym i wizualnie atrakcyjnym punktem miasta Kaohsiung.
POETIC LIGHT & WATER.
Architektura asymptotyczna Wysoki terminal statków wycieczkowych siedzi delikatnie i majestatycznie nad dużym otwartym, publicznie zaprojektowanym placem, który jest aktywowany przepływem ludzi poruszających się tam iz powrotem między krawędzią portu a miastem.
Z miasta terminal jest miejskim, skalowanym oknem lub otworem, który otacza port i wodę.
Zbliżając się do terminalu od strony miasta, łagodnie stopniowana rampa zaprasza ludzi do Gateway Plaza, czynnej przestrzeni publicznej znajdującej się pod oświetlonym i wyrzeźbionym spodem pływającego budynku terminalu.
Ta nowa, wzniesiona przestrzeń publiczna, osłonięta od silnego słońca i sezonowych deszczów, zapewnia spektakularny punkt widokowy, z którego można podziwiać różnorodne otoczenie portu Kaohsiung.
Ten dramatyczny, a jednocześnie wyrafinowany plac z widokiem na miasto i jego okolice.
panoramę z jednej strony, az drugiej imponujące widoki na port i morze.
Zainspirowany dachami i majestatycznymi nawisami tradycyjnej tajwańskiej architektury, wspornikowy architekton
[patrz też: holenderskie allegro, styropian yetico, wanna dla dwojga ]

Powiązane tematy z artykułem: holenderskie allegro styropian yetico wanna dla dwojga